Termino apibūdinimas:
Moksliškai pagrįsti spėjimai apie darbo rinkos padėtį artimesnėje ar tolimesnėje ateityje, jos pagrindinių rodiklių ir parametrų pokyčius, raidos tendencijas, alternatyvius tos ar kitos padėties pasiekimo būdus ir terminus.
Darbo rinkos prognozavimas grindžiamas esamos padėties analize ir raidos perspektyvų įvertinimu socialinėje, ekonominėje, demografinėje, gamybinėje, mokslo ir technikos srityse.
Darbo rinkos rodikliai yra darbo rinkos sąvokų kiekybinės charakteristikos. Kiekvienas daiktas ar reiškinys turi kokybinį ir kiekybinį apibrėžtumą. Kokybinis apibrėžtumas (sąvoka, definicija) nusako reiškinio esmę, kiekybini sapibrėžtumas – tos esmės kiekį: svorį, dažnumą, trukmę ir pan.
Rodikliai gali būti išreiškiami natūriniais ir santykiniais dydžiais. Ne kiekvieną sąvoką kiekybiškai galima išreikšti kokiu nors vienu rodikliu. Juo sąvoka, abstraktesnė, tuo sunkiau ją tiesiogiai išreikšti vienu konkrečiu rodikliu. Abstraktesnės sąvokos pirmiausia išreiškiamos per kitas, konkretesnes, sąvokas, kurias jau tiesiogiai galima išreikšti konkrečiais rodikliais.
Darbo rinkos atskiras savybes ir parametrus dažniausiai apibūdina gana abstrakčios sąvokos, kurių kiekybinės charakteristikos išreiškiamos ne vienu, bet keliais rodikliais.