Darbo paklausa

Ekonomikos terminų žodynas

Darbo paklausa

Termino apibūdinimas:

Tai visuomenės darbo jėgos poreikis darbo rinkoje, kurį norint panaudoti yra atitinkamos gamybos priemonės (darbo vietos) ir darbo apmokėjimo fondas. Paklausa yra svarbiausias darbo rinkos imlumą apibūdinantis rodiklis.

Darbo paklausą plačiąja prasme apibūdina dirbančiųjų skaičius plius laisvų darbo vietų skaičius.

Darbo jėgos paklausą siaurąja prasme apibūdina tokie rodikliai, kaip darbo biržose užregistruotų laisvų darbo vietų skaičius, darbdavių paraiškų dėl darbuotojų skaičius, darbo vietų vakantiškumo lygis.

Teritorinėse darbo biržose kaupiama informacija apie laisvas darbo vietas pagal profesijas arba bent profesijų grupes. Be to, išskiriama darbo jėgos paklausa pagal ekonomines veiklos rūšis ir atskirus ekonomikos sektorius (valstybinis, privatus).

Darbo paklausos struktūra parodo laisvų ir naujai įsteigtų darbo vietų sudėtį (procentais) pagal profesinius–kvalifikacinius, socialinius–demografinius ir kitus požymius. Asmenims, norintiems užimti konkrečias darbo vietas, keliami tam tikri profesiniai–kvalifikaciniai reikalavimai. Specialios, pvz., kvotinės darbo vietos skiriamos įdarbinti bedarbius, kurie turi daugiau galimybių įsidarbinti.

Įvaldykime finansus kartu!

Akredituoti finansinio raštingumo mokymai KIEKVIENAM! Perpraskite sudėtingą finansų pasaulį ir susikurkite nuostabią finansinę ateitį, kurios iš tiesų trokštate!

VšĮ Išmanus švietimas

Įmonės kodas: 306150166 Adresas: V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237 Vilnius Tel: +370 633 52220 El. paštas: info@finiq.lt

Parašykite mums!