Darbo ištekliai

Ekonomikos terminų žodynas

Darbo ištekliai

Termino apibūdinimas:

Šalies darbingi gyventojai, užimti ir neužimti, bet potencialiai galintys dalyvauti visuomeniškai naudingoje veikloje kuriant materialines vertybes ir teikiant paslaugas.

Darbo išteklius apibūdina darbingų gyventojų skaičius. Darbo ištekliai yra svarbus šalies ekonominio potencialo elementas. Jiems priskiriami:

  1. Visi darbingo amžiaus dirbantys gyventojai.
  2. Visi iki darbingo ir podarbingo amžiaus dirbantys piliečiai, kaip antai: pensininkai, paaugliai, riboto darbingumo piliečiai (invalidai).

Darbo ištekliai skirstomi į aktyviuosius – faktiškai užimtus ir pasyviuosius – tai mokiniai, studentai, asmenys, dirbantys namų ūkyje.

Darbo išteklių balansas yra rodiklių sistema, kur viename skyriuje nurodomi ištekliai pagal stambias amžiaus grupes (darbingo, iki darbingo ir po darbingo amžiaus darbo ištekliai), kitame – jų pasiskirstymas pagal nuosavybės formas ir ekonomines veiklas. Pagal darbo išteklių balansą įvertinami darbo jėgos pokyčiai per atitinkamą laikotarpį, atsižvelgiant į įsidarbinančių ir atleistų asmenų skaičiaus kitimą.

Įvaldykime finansus kartu!

Akredituoti finansinio raštingumo mokymai KIEKVIENAM! Perpraskite sudėtingą finansų pasaulį ir susikurkite nuostabią finansinę ateitį, kurios iš tiesų trokštate!

VšĮ Išmanus švietimas

Įmonės kodas: 306150166 Adresas: V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237 Vilnius Tel: +370 633 52220 El. paštas: info@finiq.lt

Parašykite mums!