Efektyvumas

Ekonomikos terminų žodynas

Efektyvumas

Termino apibūdinimas:

Gamybos išteklių panaudojimo lygis, garantuojantis maksimalų rezultatą. Tai siekimas gauti kuo daugiau naudos, kuo geriau vartojant ribotus išteklius.

Į tokį platų efektyvumo apibrėžimą įeina trys efektyvumo tipai:

  • Alokacinis – tai tinkamiausio prekių derinio gaminimas mažiausiais kaštais arba optimaliai paskirsčius ekonominius išteklius. Šis efektyvumas taip pat reiškia, kad naudojamas geriausias turimų išteklių derinys. Alokacinis efektyvumas yra glaudžiai susijęs su ribinio našumo principu.
  • Technologinis (techninis) – tai visiškas nuostolių nebuvimas, geriausiai naudojant turimus išteklius. Šis neefektyvumas būna tada, kai yra žemas valdymo bei vadovavimo lygis ir nepagrįstai dideli kaštai. Jei firmos veikla yra neefektyvi ir ji gamina brangesnę produkciją, tai ji nesugebės konkuruoti su techniškai efektyviomis firmomis. Taigi neefektyvios firmos turi būti išstumtos iš verslo.
  • Dinaminis – pasiekiamas tada, kai inovaciniai pokyčiai įvyksta greitai ir tinkamu laiku. Konkurencija, versdama firmas įdiegti naują technologiją, lemia dinaminį efektyvumą.

Įvaldykime finansus kartu!

Akredituoti finansinio raštingumo mokymai KIEKVIENAM! Perpraskite sudėtingą finansų pasaulį ir susikurkite nuostabią finansinę ateitį, kurios iš tiesų trokštate!

VšĮ Išmanus švietimas

Įmonės kodas: 306150166 Adresas: V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237 Vilnius Tel: +370 633 52220 El. paštas: info@finiq.lt

Parašykite mums!