CAN SLIM metodas

Ekonomikos terminų žodynas

CAN SLIM metodas

Termino apibūdinimas:

Akcijų pasirinkimo metodas sukurtas William O’Neil. Kiekviena raidė akronime reiškia skirtingus faktorius, kuriuos reikia nagrinėti įmonėje.

Septynios akronimo dalys reiškia:

    C reiškia einamąsias pajamas (angl. Current earnings) vienai akcijai, einamosios pajamos turėtų būti iki 25%Be to, jei 
einamųjų pajamų augimas didėja pastaraisiais ketvirčiaistai yra teigiama prognostinis ženklas.

    A reiškia metines pajamas (angl. Annual earnings), kurios turėtų būti 25% arba daugiau, per pastaruosius trejus metusMetinė nuosavo kapitalo grąža turėtų būti 17arba daugiau.

    N reiškia naują produktą ar paslaugą (angl. New product or service), kuris remiasi idėja, kad įmonė turėtų turėti esminį supratimą koks naujas produktas ar paslauga suteiks naują pajamų augimą. Pastebimas toks pavyzdys yra “Apple” išleistas iPod.

    S reiškia pasiūlą ir paklausą (angl. Supply and demand)
Nedidele pasiūla ir didelė paklausa sukuria paklausos pertekliųir aplinką kurioje akcijų kaina gali pakiltiĮmones perkančios atgal savo pačių akcijas sumažina rinkos pasiūlą ir taip sukelia pelno lūkesčius ateityje. Mažos skolos ir nuosavo kapitalo santykis yra teigiamas indikatorius.


    L reiškia lyderį ar atsiliekančių (angl. leader or laggard). Kiekvienoje rinkoje yra kompanijų, kurios pirmauja ir suteikia didelę pelno grąžą akcininikams ir taip pat kompanijų, kurios atsilieka ir suteikia minimalių pelną akcininkams. Reikalinga atskirti leaderius nuo atisiliekančiųjų.

    I reiškia stovi institucinių rėmimą (angl. Institutional sponsorship), kurioje daroma nuoroda į investicinių fondų akcijų nuosavybėsypač pastaraisiais ketvirčiais.Čia yra kiekybinis matas, kaupimo/platinimas reitingaskuris yra tam tikros išteklių savitarpio fondo veiklos matuoklis.


    M reiškia rinkos indeksus (angl. Market indexes), ypač Dow JonesS & P 500 ir NasdaqO’Neil pataria investuoti į šių indeksų akcijas nes trys  keturių akcijų linkę sekti bendrą rinkos kryptį.

Įvaldykime finansus kartu!

Akredituoti finansinio raštingumo mokymai KIEKVIENAM! Perpraskite sudėtingą finansų pasaulį ir susikurkite nuostabią finansinę ateitį, kurios iš tiesų trokštate!

VšĮ Išmanus švietimas

Įmonės kodas: 306150166 Adresas: V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237 Vilnius Tel: +370 633 52220 El. paštas: info@finiq.lt

Parašykite mums!