Bulių rinka

Ekonomikos terminų žodynas

Bulių rinka

Termino apibūdinimas:

Terminas, apibūdinantis situaciją, kai kainos arba vertybinių popierių kursas nuolat auga, kol nepasiekia aukščiausio taško.

Kia rinkos dalyviai yra nusiteikę optimistiškai, mano, kad kompanijų pelnas didės, plėtra ir toliau išliks įspūdinga, laikoma, kad vyrauja bulių rinka.

Akcijas išsirinkti bulių rinkos metu išties nesunku, kadangi brangsta visos akcijos. Bulių rinka nesitęsia amžinai, o akcijų kaina nekyla iki dangaus.

Ekonomikos pakilimo laikotarpiu žmonių lūkesčiai taip išauga, kad jie tiesiog pervertina akcijas, manydami kad akcijų kaina niekada nesustos augusi. Tuomet galima tikėtis meškų rinkos įsivyravimo, padėtis, kai krenta akcijų kursas.

Bulius – terminas, vartojamas apibūdinant biržos agentą, kuris tikisi, kad vertybinių popierių kainos augs, ir todėl superka juos norėdamas vėliau parduoti aukštesnėmis kainomis.

Biržos agentas, kuris negali parduoti anksčiau pirktų vertybinių popierių aukštesnėmis kainomis, vadinamas pavargusiu (išsikvėpusiu) buliumi.

Įvaldykime finansus kartu!

Akredituoti finansinio raštingumo mokymai KIEKVIENAM! Perpraskite sudėtingą finansų pasaulį ir susikurkite nuostabią finansinę ateitį, kurios iš tiesų trokštate!

VšĮ Išmanus švietimas

Įmonės kodas: 306150166 Adresas: V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237 Vilnius Tel: +370 633 52220 El. paštas: info@finiq.lt

Parašykite mums!