Akcija

Ekonomikos terminų žodynas

Akcija

Termino apibūdinimas:

Vertybinis popierius, išleidžiamas akcinės bendrovės kaip ilgalaikio kapitalo didinimo priemonė.

Bendrovės akcininkai yra teisėti jos savininkai ir turi teisę gauti jos pelno dalį. Akcijomis prekiaujama fondų biržoje.

Yra dvi didelės akcijų rūšys:

  • Privilegijuotosios akcijos – priveligijuotųju akcijų savininkui mokamas iš anksto nustatyto dydžio dividendas.
  • Paprastosios akcijos – paprastųjų akcijų savininkai turi teisę gauti bet kokį jų bendrovės pelną po to, kai sumokėtos visos išlaidos, ir jie dažniausiai pasiima tam tikrą pelno dalį arba visą pelną dividendais. Jei bendrovė likviduojama, jie turi teisę gauti visus įmonės aktyvus, sumokėjus visas bendrovės skolas ir įvykdžius privilegijuotų akcijų savininkų reikalavimus.

Pagal turimų akcijų kiekį bendrovės savininkai pasiskirsto gautą pelną dividendų forma. Paprastai akcijai dividendo dydis iš anksto nenustatomas ir negarantuojamas.

Akcijų pajamos yra grynasis pelnas, gautas sukaupus mokesčių sumas akcinėje bendrovėje, kurias reikia išmokėti eiliniams akcininkams ir perdalytas iš paprastųjų akcijų skaičiaus.

Akcijų priedas – tai pajamos, gautos išleidus akcijas didesne kaina už jų nominaliąją vertę. Tokios pajamos pridedamos prie akcinės bendrovės bendrųjų pajamų.

Įvaldykime finansus kartu!

Akredituoti finansinio raštingumo mokymai KIEKVIENAM! Perpraskite sudėtingą finansų pasaulį ir susikurkite nuostabią finansinę ateitį, kurios iš tiesų trokštate!

VšĮ Išmanus švietimas

Įmonės kodas: 306150166 Adresas: V. Nagevičiaus g. 3, LT-08237 Vilnius Tel: +370 633 52220 El. paštas: info@finiq.lt

Parašykite mums!